Bezpieczne przewożenie lodówki

Lodówka, ze względu na znaczne rozmiary, bywa dość problematyczna  w transporcie. Znacząca większość osób decyduje się zlecić przewóz profesjonalistom (to najbezpieczniejsza opcja), ale jeżeli posiadasz dostatecznie duży samochód, możesz podjąć się transportu samemu. Bez względu na to, którą alternatywę wybierzesz, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie urządzenia.

 

Przygotowanie do transportu:

1.Wyłącz, rozmroź i osusz lodówkę i/lub zamrażarkę.

2. Wyjmij wszelkie ruchome detale z lodówki tzn. półki itp. i zapakuj w osobny karton.

3. Zabezpiecz lodówkę przed otwarciem w trakcie transportu obwiązując ją pasami albo zaklejając drzwiczki taśmą. Rogi lodówki najlepiej osłonić styropianem, by uniknąć zniszczenia.

4. Lodówka powinna być przenoszona pionowo. Zazwyczaj wymaganie co najmniej dwóch osób do przenoszenia lodówki.

 

 

Transport:

1. W zgodzie z założeniami producentów lodówka powinna być transportowana w pionie oraz zabezpieczona pasami przy transporcie. Jest to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przewóz lodówki.

2. Bardziej ryzykowną sposobnością jest transport lodówki na leżąco. Pamiętać należy wtedy o tym by lodówka była położona stroną tłoczną sprężarki do góry. W związku z tym, że większość osób ma możliwość posiadać problem z określeniem tej strony, tym bardziej zalecany jest przewóz lodówki w pionie.

 

Po transporcie: Zanim włączysz lodówkę do prądu odczekaj przynajmniej 12 godzin.

 

Uwaga: Niewskazany jest transport lodówki na leżąco zwracając uwagę na na możliwość przedostania się oleju do obiegu. W dodatku pompa w środku obudowy kompresora zawieszona jest na sprężynach a dodatkowo gaz jest prowadzony do niej przy pomocy rurek i trzeba unikać ich obciążania. Trzeba odszukać w instrukcji obsługi lodówki uwag dotyczących jej transportu/przenoszenia.

 

Transport lodówki z poradą korporacji transportowej

To kategorycznie najbezpieczniejszy sposób przewozu lodówki. Jeśli nabywasz nowy sprzęt w granicach Polski, zazwyczaj możesz zostawić transport w rękach sklepu. Co jednak, jeżeli kupujesz używany sprzęt lub potrzebujesz przewieźć go za granicę (znakomita większość sklepów nie oferuje transportu międzynarodowego)? Wtedy warto przeanalizować wynajęcie korporacji przewozowej. Jeżeli już znajdziesz przewoźnika, który i tak będzie transportował ładunek na intrygującej cię trasie, możesz w znacznym stopniu obniżyć koszty transportu. W dodatku istnieje sposobność zlecenia nie tylko transportu, niemniej jednak także  pomocy przy załadunku i rozładunku.

1 Comment

Leave a Comment