Kilka słów o kartonach do przeprowadzki

SKĄD WZIĄĆ KARTONY DO PRZEPROWADZKI?

Pudła, pudełka, boksy, kartony przeprowadzkowe – to nieodzowny szczegół każdej przeprowadzki. Pakujemy do nich znakomita większość naszych rzeczy. Jednak mało kto przechowuje w domu dziesiątki pudeł kartonowych. Na potrzeby przeprowadzki możemy je uzyskać na różne sposoby. Postanowilismy opisać najtańsze (a nawet bezpłatne metody) , a ponadto te, których nie polecamy, ze względu na koszta.

WEŹ KARTONY DO PRZEPROWADZKI ZE SKLEPU

Niektóre sklepy oddają kartony po towarze bezpłatnie. Zdobycie kartonów w ten sposób w większości wypadków wymaga odrobinę zachodu, ale jest to wyśmienity metodę na zaoszczędzenie kasy. Bardzo istotne jest to, by opakowania, których użyjemy do przeprowadzki, były zwyczajnie czyste.

Najłatwiej będzie poprosić w sklepie spożywczym niedaleko lokalu. Po kartony możemy się wybrać do niewielkich sklepików, sieciówek (takich jak Żabka, Fresh Market, Carrefour Expres) oraz dodatkowo do dużych marketów (Biedronka, Lidl, Tesco). Znacząca większość opakowań kartonowych, w których dostarcza się towar jest bezzwrotna. Dlatego właściciele sklepów chętnie oddają kartony bezpłatnie.

Warto postarać się o grube, mocne kartony, do których można spakować delikatne lub ciężkie przedmioty. Pudła po napojach i kosmetykach w bardzo wielu przypadkach są wystarczająco mocne. Miękkie pudełka po słodyczach w bardzo wielu przypadkach nie nadają się do przeprowadzki. W ogóle unikajny dużych kartonów z cienkiej tektury. Lepszym rozstrzygnięciem w trakcie przeprowadzki jest wykorzystanie mniejszych, ale grubszych pudełek.

KUP KARTONY DO PRZEPROWADZKI

Jeżeli mamy do spakowania dużo rzeczy lub nie uda się nam dostać wykorzystywanych kartonów w sklepie, możemy zakupić kartony. Warto dobrze przeanalizować wybór, ponieważ zakup kartonów przeprowadzkowych może okazać się sporym wydatkiem. Chcemy uniknąć kupienia przesadanie drogich albo niewłaściwych kartonów (nienadających się do naszego celu).

Jak dużo KOSZTUJĄ KARTONY DO PRZEPROWADZKI?

Ceny kartonów zależą od kilku czynników. Poza oczywistego (różnorodne marże w sklepach) wpływ na cenę posiadają głównie rozmiar oraz dodatkowo tektura, z jakiej zrobione są kartony. Duży karton wykonany ze słabej tektury może się zginać i rozrywać. Zalezy nam na tym, aby nasze rzeczy podczas przeprowadzki zostały bezpieczne, zatem powinnaś postarać się o solidne kartony. Jednak nie warto przesadzać i wydawać na kartony po 10 czy 25 zł za sztukę.

Średnia cena kartonów z powyższego zestawienia to ponad 8 PLN / szt. Najtańsze z tych pudełek kosztują prawie że pięć zł / szt. Ozdobne, kolorowe pudełka w dużej liczbie przypadków są jeszcze droższe. Do przeprowadzki niedużego lokalu potrzebujemy średnio od 30 do 50 kartonów. W przypadku dużego domu albo biura ilość może być wielokrotnie większa. Oprócz kartonów przyda nam się jeszcze taśma klejąca, folia stretch i folia bąbelkowa. Ich ceny w sklepach również nie są zwłaszcza niskie.

Częstokroć jest w nich znacznie taniej niż w małych sklepikach. Jeśli potrzebujemy niewielkiej ilości kartonów do przeprowadzki, warto korzystać z wariantu, który opisaliśmy na pczątku tego artykułu. Jeśli posiadamy niewiele rzeczy i wystarczy nam wiele kartonów, można je kupić w którymś z wymienionych wyżej marketów. Duże pudełka określane jako przeprowadzkowe w większości wypadków nie są tak mocne jak sugerują zamieszczone na nich napisy (np. wytrzymałość 30 kg). W trakcie przenoszenia ciężkich kartonów,ich dna mogą się otwierać albo rozrywać. Warto wziąć pod uwagę kupienie większej ilośći mniejszych kartonów zamiast samych dużych.

ZAMÓW KARTONY OD Korporacji PRZEPROWADZKOWEJ

Zazwyczaj najbardziej korzystnym wyjściem okazuje się nabycie kartonów od firmy przeprowadzkowej. Dobre firmy zajmujące się przeprowadzkami posiadają dostęp do producentów i hurtowni kartonów. Kupują ich ogromne ilości, więc mogą liczyć na niższe ceny.

Jeżeli już chcesz spakować rzeczy kilka dni albo tygodni przed przeprowadzką, możesz zamówić kartony od spółki przeprowadzkowej.

Możesz też zlecić wykonanie przeprowadzki kompleksowej. W dniu przeprowadzki taka firma przywozi ze sobą kartony, folie stretch, folie bąbelkowe i inne materiały do pakowania. Pakuje i zabezpiecza na czas transportu wszelkie Twoje rzeczy.

 

1 Comment

Leave a Comment